Zoufale se snažíte najít práci ale ono ne, a ne se vám to podařit?

Při hledání práce musíte mít odpovězeny základní otázky, které vás nasměrují přesně tam, kde byste měli být. Pokud jen tak brouzdáte po pracovním portále a odepisujete na všechno, co vás nabídne, děláte opravdu velkou chybu. Je totiž velká pravděpodobnost, že taková práce „narychlo“ vás určitě nebude bavit, natož tak naplňovat.

Jaké jsou ty hlavní otázky?

Co rádi děláte?

Jak si představujete svého ideálního zaměstnavatele?

Jaké je vaše vysněné zaměstnání?

Jaké jsou vaše přednosti?

Jaké jsou vaše hodnoty?

Znáte odpovědi na všechny tyhle otázky? Potom jste na nejlepší cestě si najít nové zaměstnání.

Nezapomínejte na to, že v dnešní době nemá nikdo soukromí!

Před tím, než vůbec začnete rozesílat své životopisy byste měli myslet na to, že doba je moderní a prakticky všichni potencionální zaměstnavatelé si vás mohou zkontrolovat na sociálních sítí. Raději si svůj profil pročistěte od všeho, co by vás mohlo jakkoli diskreditovat a co by mohlo vašeho potencionálního zaměstnavatele odradit.

Prezentujte se

Nejčastěji narazíte na pracovní nabídky na internetu. Naštěstí je to již naprosto jednoduché. Nemusíte již obcházet firmy se svým životopisem či jej zdlouhavě posílat poštou, jak tomu bylo dříve. Stačí jeden klik a potencionální zaměstnavatel o vás ví všechno. Proto by měl váš životopis odpovídat určitým společenským normám, být výslovný, ale ne přehnaný – vážně, nikoho nezajímá, že jste mistrem v hodu prázdnou bečkou do dálky!

Nechte si poradit od odborníků

Pokud nejste na internetu dostatečně „zběhlí“, velkou pomocí pro vás může být personální agentura. Ta zhodnotí vaše předchozí dovednosti a praxi a nabídne vám přímo práci, která by byla pro vás vhodná. Nabídka práce na zkrácený úvazek či na HPP? Personální agentura vám pomůže se vším!