Kvalitní levné cyklo oblečení potěší každého milovníka cyklistiky. Kde hledat?

Sice nám jaro již oficiálně začalo a najdou se dny, kdy je skutečně příjemně teplo, nic to nemění na tom, že ráno se pohybují teploty nízko, tráva je namrzlá, škrabeme námrazu z čelních skel aut atd. Proto, pokud jezdíte na kole ráno do práce nebo školy, či odpoledne vyvětrat hlavu do nedalekého lesa, loukami nebo cyklostezkou, pořiďte si cyklo oblečení, které vám chybí, nebo už dosluhuje a nefunguje, jak má. Za dostupné ceny ve výborné kvalitě jej nabízí zavedený obchod s cyklistickým zbožím Bikero.cz. 

Oblečení pro cyklisty vysoké kvality za příznivé ceny 

V dnešní době můžeme na příjemnou jízdu za každého počasí koupit velké množství různých druhů speciálního oblečení. Jedná se o cyklistické dresy, kraťasy, kalhoty a sukně, bundy, vsety a pláštěnky, trika, tílka a košile, nechybí rukavice na kolo, cyklistické ponožky a čepice, čelenky včetně nákrčníků. Nejen v zimě se hodí návleky na kolo a funkční a spodní vrstvy. Cyklisté uvítají i mikiny a svetry, a aby všechno oblečení dlouho sloužilo, jak má, nechybí produkty k péči o oblečení. 

Oblékněte se na kolo do chladného počasí? 

I na jaro bývá chladno, někdy i letní rána mohou být relativně studená, proto je dobré vědět, jak se na kola obléknout, aby nám bylo příjemně a dobře. Nevhodné oblečení nás může omezovat při jízdě, ale také nám způsobit zdravotní potíže.  

Na jaře se může počasí rychle měnit, proto také říkáme „aprílové“ počasí. Je proto dobré být na kole připraven na změnu a nic nenechat náhodě. Výborné je vrstvení, kdy dostatek vrstev zajistí přizpůsobit se teplotě nebo dešti. Nestane se vám, že vás daleko od domova překvapí déšť nebo vítr, a vy se nebudete mít jak zařídit.  

Každá vrstva má svůj účel, vlastnosti, záleží na materiálech a technologiích, které byly při výrobě použity. I rozdílnost v tempu a vzdálenosti, kterou ujedeme, hraje roli. Proto se liší potřeby každého jezdce.  

Spodní vrstva by měla kontrolovat správnou termoregulaci těla, odvádět pot od těla a zároveň hřát. Toto oblečení se vyrábí běžně z umělých vláken a organické vlny Merino.  

Druhá střední vrstva udržuje tělo v teple, k dostání jsou např. zateplené kalhoty česaným fleecem, který je velmi komfortní a účinný. Fleec se používá i u zateplených dresů s dlouhým rukávem.  

Třetí vrstva chrání před nepřízní počasí, bývá voděodolná a větruodolná, má membrány. Příp. můžeme zvolit cyklistickou vestu, když není příliš chladno.  

K zahřátí a teplu je důležitá i pokrývka hlavy pod helmu a kvalitní rukavice na kolo, které mohou být dlouhé a zateplené. Chrání před chladem i odřeninami, nebo škrábanci v lese od větví. 

Kompletní nabídku najdete na Bikero.cz.