Proč se vydat na bleší trhy

Bleší trhy jsou místem, kde si přijdou na své nejen sběratelé, ale i lovci zbytečných drobností Na dobrém bleším trhu seženete téměř všechno, ale také zde můžete téměř všechno prodat. Narazíte zde nejen na běžné vybavení domácnosti, ale také na celou řadu kuriozit.

Pokud i vy se chystáte na bleší trhy a jste zde úplnými nováčky, přinášíme vám několik tipů.

Kdy na trhy vyrazit

Začátek bleších trhů je v brzkých ranních hodinách. Pokud tedy hledáte nějaké ty skvosty, vyplatí se vyrazit na ně brzy ráno. Ti, kdo si rádi přispí, riskují, že si z trhů nic neodnesou. Na druhou stranu je pravda, že s blížícím se koncem jsou prodejci ochotni více smlouvat o ceně, neboť se jim některé věci nechce opět odvážet domů. Volba času tedy záleží na tom, co si chcete z trhů odnést.

Vhodná obuv

Ideální jsou tenisky. Nikdy nevíte, kolik toho přes den budete muset nachodit a navíc pokud jdete na blešák vesnický, většinou bývá na hřišti nebo na nějakém přírodním prostranství.

Ujasněte si, co chcete pořídit

Vzhledem k tomu, že některé trhy bývají velmi rozsáhlé, nemusí být ve vašich silách je projít celé, zvláště pokud se zastavíte u každého stánku. Hledáte – li konkrétní věc, nenechte se strhnout další nabídkou. Také počítejte s tím, že co si koupíte, musíte také dopravit domů. Nepřeceňte tedy své nákupy a síly.