Na co se zaměřit při výběru kempu

Letní dovolená v kempu si nachází stále více příznivců. Někdo dává přednost nocování pod širákem, další pro svou spokojenost potřebuje luxusně vybavený stan či chatku.

Kempy a tábořiště však vyhledává stále větší počet rekreantů a to především proto, že svým návštěvníkům mají co nabídnout. Kempy navštěvují nejen rodiny s dětmi, ale i skupiny mladých lidí, sportovní a turistické oddíly a v neposlední řadě i školy a školky. Všichni vyžadují kvalitní zázemí a perfektní služby.

Možnosti ubytování

Kempy dnes již nejsou to, co bývaly dříve. Uzpůsobují se různorodým přáním svých návštěvníků. Pokud nemáte ubytování vlastní v podobě stanu, karavanu či přívěsku, můžete vybírat z široké nabídky. Majitelé kempů nabízejí ubytování nejen ve vybavených stanech, ale i v chatkách, srubech karavanech nebo mobilhomech.

Možnosti stravování

Pokud nemáte ubytování s kuchyňským zařízením a nehodláte si o dovolené vařit, můžete využít restauračních služeb, které se v každém kempu nacházejí. Klasikou jsou stánky s občerstvením. Řada kempů však nabízí i možnost stravování v restauraci, která je součástí kempu. Využít tak můžete kompletní stravování, které si objednáte předem nebo jen teplou kuchyni.

Možnosti vyžití

Některé kempy nabízejí bohatý kulturní i sportovní program, v němž nesmí chybět pravidelné diskotéky, letní promítání nebo animační programy pro děti. V jiných naleznete celou řadu sportovních turnajů a některé mají od každého trochu. Velmi luxusní rekreační areály dokonce mají v nabídce tenisové kurty či wellness.

Tipy na závěr

Než do jakéhokoli kempu vyrazíte, raději si prostudujte, jaké služby nabízí a jakým směrem se zaměřuje. Předejdete tak nepříjemnému překvapení, které by mohlo vaši zaslouženou dovolenou znepříjemnit.