Hledáte nové pracovní místo? Může to být práce na dobu určitou

Hledáte volné pracovní místo a nabízí se vám Praca na dobu určitou. Jak funguje tento způsob pracovního poměru a na co si dát při jeho podpisu pozor?

Proč právě pracovní smlouva na dobu určitou?

Praca Wrocław na dobu určitou je jedním ze způsobů, kterým si společnosti a firmy ověřují, zda jim daný zaměstnanec bude vyhovovat. Dalším důvodem je větší volnost výměny zaměstnanců. A dalším důvodem může být třeba zástup za zaměstnance stálého, který je dlouhodobě nemocný nebo se jedná o rodiče, který nastupuje na mateřskou či rodičovskou dovolenou.

Podmínky pracovní smlouvy na dobu určitou

Takto postavená pracovní smlouva má přesně definovanou dobu trvání. Nejčastěji se jedná o 6 nebo 12 měsíců. Maximální doba však může být až 36 měsíců. Pracovní smlouva na dobu určitou může být prodloužena 3x. Pak musí být ukončena nebo změněna na pracovní smlouvu na dobu neurčitou.

Jaké náležitosti musí obsahovat pracovní smlouva na dobu určitou?

Jedná se především o místo výkonu práce, její druh, den nástupu a den ukončení pracovního poměru. Mzda v pracovní smlouvě může, ale nemusí být uvedena. Pokud uvedená není, je potřeba vyžadovat i mzdový výměr. Pracovní smlouva na dobu určitou se vždy sjednává písemnou formou.

Kde hledat volná pracovní místa?

Nejčastěji se jedná o různé pracovní portály. Mezi takové patří i hitpraca.pl, který nabízí volné pracovní pozice v Polsku. Portál je přehledný a pracovní pozice jsou zde rozdělené podle oborů lidské činnosti nebo podle měst a oblastí. Pokud se rozhodnete odpovědět na nějaký pracovní inzerát z tohoto portálu, nezapomeňte si připravit životopis a motivační dopis v polštině. Vydáte-li se pracovat do zahraničí, nasbíráte nové pracovní zkušenosti, získáte nové pracovní návyky, dovednosti a znalosti a obohatíte svůj život o nové zkušenosti.