Aký je rozdiel medzi bakteriálnou a kvasinkovou infekciou u žien?

Bakteriálna alebo kvasinková infekcia sa vyskytuje u žien v oblasti intímnych partií. Ide o nepríjemné zdravotné ťažkosti, ktorým sa dá, vo väčšine prípadov, predchádzať. Čím sa líšia a ako sa im vyvarovať?

Kvasinková infekcia

Vaginálne mykóza alebo tiež kvasinková infekcia, je ochorenie, ktorého príčinou sú premnožené kvasinky. Tie sa bežne, v určitom množstve vyskytujú v našom organizme. Akonáhle sa však premnožia, nastáva problém.
Aké sú príčiny, za ktorými stojí kvasinková infekcia? Medzi hlavné sa radí nezdravý životný štýl spojený s nevhodnou stravu, stresom a nedostatkom odpočinku. Ďalej sa potom jedná o nesprávnu intímnu hygienu, časté striedanie partnerov a nevhodné oblečenie.
Strava by mala obsahovať veľké množstvo zeleniny a ovocia s malým obsahom cukrov, zdravé tuky a výrobky s obsahom cereálií. Vyvarovať by sme sa mali bielemu pečivu, produktom s vyšším obsahom cukrov a alkoholu. Zabúdať nesmieme ani na dostatočný pitný režim. Vhodné prostriedky určené na intímnu hygienu ponúka značka GYNELLA®. Čo sa oblečenia týka, malo by byť skôr voľnejšie a vyrobené z prírodných druhov materiálov, ideálne z bavlny alebo ľanu.
Medzi časté príznaky tejto zdravotné komplikácie patrí hustý belavý výtok, svrbenie, pálenie, začervenanie a opuch v oblasti intímnych partií.

Bakteriálna infekcia

Bakteriálna infekcia je zdravotná obtiaž, ktorú spôsobuje premnoženie baktérií a to vďaka nevyváženému pH v pošve. Niekedy sa neobjavujú žiadne príznaky, niekedy sa jedná o výtok zapáchajúce rybacinou, šedej alebo šedobielej farby. Bakteriálnu infekciu odhalí lekárska preventívna prehliadka. V prípade jej výskytu lekár predpíše vhodnú antibiotickú liečbu. Pomoc ponúka aj vaginálne probiotiká, ktoré pomáhajú upraviť správne pH v pošve, ktoré baktérie svojim nadmerným výskytom poškodzujú.

Čím podpořit otěhotnění? Podívejte se na to z různých úhlů pohledu

Není jednoduché rozšířit rodinu o dalšího člena ze dne na den. I když jste o tom skálopevně přesvědčeni, že nastal ten čas, chtít bohužel nestačí. Otěhotnění záleží na řadě aspektů. Pokud tedy patříte mezi ty, které se netrpělivě testují každý měsíc a nedaří se, zřejmě časem podlehnete projevům nezmaru a úzkosti.

Otěhotnět za každou cenu je posedlost

Dejte si čas, dopřejte si relaxaci a po vysazení antikoncepce nespěchejte. Organismus i ženské orgány, včetně pochvy, potřebují vyčistit a je nutné obnovit přirozený cyklus. Také vy se musíte dostat do psychické pohody. Otěhotnět na „lusknutí prstu“ se ještě nepovedlo nikomu.

Můžete šanci zvýšit, když budete dodržovat následující rady a tipy:

Osvojte si zdravé návyky

Pokud se rozhodnete, že chcete mít dítě, musíte si před tím připravit tělo. První věcí je, že se vzdáte škodlivých návyků jako je kouření a užívání alkoholu. Možná bude také nezbytné shodit pár kilogramů a začít cvičit. To samé platí i o vašem partnerovi, jakožto podpora otěhotnění.

Když žena jí více, než by měla nebo nevědomě vynechává jídla, ve výsledku přibere na váze. V praxi to znamená větší produkci inzulínu a androgenů a tedy i sníženou plodnost. Na druhou stranu je extrémem opaku také strava s nízkým obsahem tuku a bílkovin. V ideálním případě hledejte rovnováhu.

Je praktické znát cyklus a plodné dny

U každé ženy se liší a dokonce i u stejné ženy se mění měsíc od měsíce. Pravidelný cyklus trvá průměrně 28 dní od prvního dne menstruace, ale za toleranci lze ještě považovat 21 až 35 dní.

Od prvního dne období do poloviny cyklu dochází ke zvýšení estrogenů. Nové vajíčko začíná zrát a o několik dní později je vyloučeno vaječníkem. Ve dnech, kdy vajíčko cestuje směrem dolů vejcovody do dělohy, dochází k procesu zvaném ovulace.

Studie rovněž naznačují, že každodenní sex zvyšuje pravděpodobnost otěhotnět, aniž by to významně ovlivňovalo kvalitu spermatu. Mimo výše jmenovaného okuste ještě jiné sexuální polohy a vyvarujte se stresu.

A na závěr tip pro muže pro zlepšení kvality spermií. Vyhněte se zvýšení teploty v oblasti genitálií způsobené příliš těsným oblečením a dlouhému sezení.