Znáte historii peněženek?

Peněženka je nepostradatelným praktickým, ale také módním doplňkem každého z nás. Bez peněženky často nevykročíte z domova, peněženka je první věcí kterou kontrolujete, když se chystáte ven. Peněženky se již dávno nepoužívají pouze k přenosu a uchování bankovek, ale také k uschování kreditních karet a osobních dokladů.

Velký výběr peněženek

Ačkoliv se přihrádky na osobní doklady a platební karty objevily, až v minulém století, i dříve bylo možné vybírat z obrovského typů peněženek. Dámská a pánská peněženka kožená, látková, dřevěná.

Různé velikosti a styl provedení určují, zda se peněženka hodí k běžnému používání, ke sportovním aktivitám nebo k významné společenské události. Na plese či firemní večeři s obchodními partnery s peněženkou se smajlíkem nebo sportovní na suchý zip na nikoho dojem neuděláte. Pokud nevlastníte neutrální peněženku, u které dbáte především na její praktičnost, pořiďte si více typů peněženek k různým příležitostem. Na webu penezenky-ahal.cz objevíte velké množství kvalitních peněženek vhodných ke každé příležitosti.

První peněženky

Za první peněženky se dají považovat měšce a truhly, které se používaly před příchodem papírových bankovek. Papírové bankovky vznikly ze směnek, které se do 11. století používaly v Číně. V Evropě se začaly papírové bankovky používat o mnoho let později. Teprve v roce 1661 vydala stockholmská banka první papírové bankovky. Netrvalo dlouho a měšce a truhly začaly nahrazovat první podoby peněženek s přihrádkou na papírové peníze.

Ať už vás zaujala pánská kožená peněženka nebo dámská z ekokůže, pořiďte si k nim také pouzdro na doklady, což doporučuje také česká policie. Při ztrátě nebo odcizení peněženky nepřijdete o vše najednou – peníze, doklady a platební či kreditní karty. Velký výběr pouzder objevíte také na peneženky-ahal.cz.