Víte, co je a jak funguje bedýnkování?

Možná jste již tento pojem v souvislosti s nakupováním slyšeli, ale úplně přesně nevíte, co to je a jak takový způsob nakupování vlastně funguje.

Bedýnkování je způsob nákupu, který vám umožní získat čerstvé zboží přímo od farmáře. Tento způsob nákupu se zpočátku využíval pouze pro nákup zeleniny a ovoce, ale postupně se začal rozšiřovat a v současné době si takto lze objednat i sýry a mléčné výrobky a dokonce i maso.

Je to skvělá alternativa pro všechny, kteří nechtějí nakupovat, z různých důvodů, zeleninu a ovoce v supermarketech. Bedýnkvání vyhovuje všem, kteří se zaměřují na konzumaci potravin vypěstovaných bez pomoci chemických prostředků.Je to ideální způsob především pro obyvatele města, kteří nemají vlastní zahrádku.

Princip bedýnkování

Tento systém nákupu nemá jednotná pravidla, záleží na každém dodavateli. Princip je však stejný. Potraviny jsou spotřebitelům dodávány přímo od výrobce. Objednaná bedýnka je předávána na předem smluveném odběrném místě, nebo ji dopraví přím k vám domů. Nabídky velikostí bedýnek jsou také různé liší se i jejich obsah, který závisí na konkrétní sezóně. Zákazníci pravidelně odebírají objednané množství bedýnek. Bývá to jednou za týden či čtrnáct dní.

V bedýnkách naleznete produkty čerstvé a kvalitní, pěstované bez použití jakýchkoli chemikálií. Sezónní produkty jsou doručovány maximálně 24 hodin po sklizni.