Španělské delikatesy dopřejí slast všem mlsným jazýčkům

Rádi byste rozšířili nápojový lístek ve Vaší restauraci? Nabídněte hostům kvalitní španělská vína, která zachutnají i tomu největšímu abstinentovi.

Co jste pravděpodobně nevěděli o španělských vínách…

Španělská vína dosahuje vysoké kvality a jsou vysoce hodnocena po celém světě. Španělsko je považováno za třetí největší evropskou vinařskou zemi. Předběhlo ji pouze vinařské mocnosti Francie a Itálie. Pěstování vína ve Španělsku má dlouholetou historii i tradici. Nejlepší španělská vína pochází z autonomní oblasti Rioja. Tento region se nachází v severní části Španělska a víno zde pěstovali již Římané. Španělská vína se označují v souladu s dobou svého zrání – Joven, Crianza, Reserva a Gran Reserva. Vína s označením Gran Reserva jsou nejvíce ceněná vína, neboť jsou vyrobeny z nejlepších hroznů v těch nejlepších ročnících. Alespoň dva roky musejí zrát v sudech a další tři roky v lahvích. V České republice je můžete koupit ve specializovaných prodejnách zaměřujících se na prodej španělských vín. Jednou z nich je také firma BMC Brno. Její sortiment zboží si můžete přijít prohlédnout do kamenné prodejny v Brně nebo navštívit její webové stránky zde www.bmcbrno.cz.

Co ochutnat ze španělských delikates?

V nabídkovém katalogu společnosti BMC Brno nenajdete pouze vynikající španělská vína, ale také nejrůznější pochoutky pocházející z této části Evropy. Mezi španělskými delikatesami se vyjímá především několik druhů paštik, džemů, nakládané zeleniny i luxusních sladkostí nesoucí pojmenování turrón. Žádnému mlsnému jazýčku by nemělo uniknout ochutnání lahodných mandlí. Na české jednohubky můžete přidat typické španělské ančovičky filety ve slunečnicovém oleji.