Připravte svého čtyřkolového miláčka na jaro

Letošní zima nejspíše neudělala velkou radost milovníkům zimních sportů, ale je velmi shovívavá k nám motoristům. I k těm, kteří nevěnovali přípravě svého plechového miláčka na zimní období velkou pozornost.

O to větší péči bychom měli věnovat přípravě na jaro a letní sezónu. Nezapomeňte očistit gumové koberce do auta, navštivte automyčku, doplňte provozní kapaliny, zkontrolujte pneumatiky, vyčistěte interiér a vysajte zimních drobečky. Zkuste si také nezaujatě prohlédnout vnitřek vašeho vozu. Pokud působí zašlým dojmem a přemýšlíte, jak se v autě zase cítit lépe, pořiďte svému mazlíkovi nové autopotahy na míru. Sedačky budou nejen pohodlnější, ale budou působit jako nové.

Při výběru nových potahů věnujte pozornost tomu, aby dobře seděly na sedadly, aby neklouzaly, což je při řízení nejen nepohodlné, ale dokonce i nebezpečné. Také vybíjejte autopotahy, které budou snadno udržovatelné, nejlépe snímatelné a vypratelné. Máte-li děti, nebo chlupaté domácí mazlíčky, kteří vám dělají na cestách často společnost, jistě snadnou údržbu oceníte.

Stejně tak se vám budou hodit nové textilní či gumové koberce do auta. Gumové jsou vhodnější na zimní období, textilní jsou spíše určené na letní sezónu. V zimě textilní koberce nasáknou vodu, a drží ve vašem voze vlhkost, mnohdy se z nich pak line nepříjemný odér a všichni rodiče vědí, že vysvětlovat dětem, že si před nástupem do auta mají oklepat boty od sněhu, je zbytečné. Ať již pořídíte do vašeho automobilu gumové nebo textilní koberce, měly by do vašeho vozu sedět, vyvarujte se nákupu universálních autokoberců, rozdíl v pořizovací ceně není velký. Špatně zvolený autokoberec na místě řidiče může vést i k dopravní nehodě. Jestli ve výběru autokoberce tápete a potřebujete poradit, obraťte se na prodejce s kvalitním zákaznickým servisem, který vám pomůže vybrat ten správný právě pro vaše auto. Například na https://www.vopi.cz/autokoberce/ vám poradí jak s výběrem autokoberců, tak i autopotahů.

S příchodem jarní motoristické sezóny vám přejeme hodně šťastných kilometrů bez nehody.