Kde koupit kvalitní španělské potraviny značky Bassta?

Vrátili jste se z letní dovolené u moře a schází Vám tamější lehká strava? Nezoufejte. Díky značce Bassta můžete také v našich končinách si pochutnat na španělských delikatesách.

Španělská kuchyně u Vás doma

Španělská kuchyně je velmi pestrá na velké množství ryb, mořských plodů včetně krevet, mušlí, sepií i chobotnic. Většina španělských jídel se připravuje na olivovém oleji a na talíři nespí chybět čerstvá zelenina, ovoce a k pití víno. Díky své geografické poloze, bohaté historii i kulinářskému umění se může téměř každý španělský region lišit svými charakteristickými pokrmy. Na severu, kde panuje o poznání chladnější a vlhčí podnebí, pravděpodobně budete moci ochutnat jiné pokrmy než na teplém jihu. K celonárodním specialitám však neodmyslitelně patří tortilla espaňola stejně jako studená polévka gaspacho. Kdo si chce ve Španělsku dopřát něco k zakousnutí při popíjení vína, ten nejčastěji objedná tapas.

Připravte si doma sangrii z potravin od BMC Brno

Díky společnosti BMC Brno, jejíž nabídkový katalog produktů Bassta najdete na www.bassta.cz, můžete snadno španělské delikatesy připravit také doma. V nabídce jsou různá gastro balení ovoce pro přípravu typických španělských dezertů s ovocem. K osvěžení můžete hostům podávat sangriu. Z pár plátků broskve, červeného vína a svitků skořice připravíte doslova ovocný salát, který osvěží i v tom největším vedru. Velmi oblíbené je také gastro balení zeleniny, kde najdete nejen rajčatové výrobky, ale také kukuřici, hrášek, cizrnu, chřest či různé zeleninové delikatesy. Mlsné jazýčky si pochutnají rozhodně na zeleném pepři ve slaném nálevu, kapary ve slaném nálevu nebo papričkách Jalapeňos v nálevu z vinného octa.