Kam vyrazit v zimě nejen na lyže

Také patříte mezi vyznavače zimních sportů? Pak právě pro vás přinášíme několik tipů na to, kam za nimi v zimě vyrazit.

Lipno

Skiareál na Lipně je ideální pro pohodlné rodinné lyžování. Toto středisko se zaměřuje především na rodiny s dětmi, školní lyžařské kurzy a je ideální i pro lyžařské začátečníky. Patří mezi naše největší lyžařské areály. Na své si přijdou nejen lyžaři, ale i snowbordisté. Návštěvníci zde mají k dispozici víceúčelovou Chatu Lanovka, restaurace, kompletní lyžařský servis a dokonce i obchod se sportovními potřebami.

Kromě sjezdovky je zde i celá řada běžeckých stop, jež procházejí nádhernou šumavskou přírodní krajinou. Lipenské jezero je pravidelně upravováno pro bruslení. Na nejmenší návštěvníky zde čeká celá řada animačních programů a dětská lyžařská škola.

Pec pod Sněžkou

Skiareál v Peci pod Sněžkou má v provozu čtyřsedačkovou lanovku a 10 vleků, díky čemuž je největším střediskem v oblasti. Nachází se zde i nejdelší snowpark v Čechách. Pro lyžování lze využívat jak cvičné louky, tak i velmi náročné sjezdovky. Lyžovat se dá i ve večerních hodinách a to díky osvětleným sjezdovkám, jsou k dispozici 3. Pamatováno je i na vyznavače snowbordingu. Pro ně je připravený funkpark a jibbing zone se snowboardovými překážkami.

Praděd

Lyžařské středisko Ovčárna na Pradědu je nejvýše položeným střediskem, díky čemuž jsou zde každoročně ideální lyžařské podmínky. Středisko láká nejen na upravené sjezdovky, a vynikající sněhové podmínky, ale také na přírodní krásy. V okolním terénu si přijdou na své jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři a to nejen sjezdaři, ale i běžkaři. K dispozici je též snowpark