Kam v létě na dovolenou?

Rozhodli jste se strávit dovolenou v Česku a stále se nemůžete rozhodnout, kterým krajem se nechat zlákat? Česko může nabídnout mnoho krásných míst k trávení dovolené a jedním z nich je také proslule známý Máchůj kraj a Máchovo jezero. Oblast kolem „Mácháče“ toho nabízí mnohem více než jen koupání v rybníku od rána do večera.

Muzeum Čtyřlístku

Kdo by neznal legendární komiks Čtyřlístek a jeho příběhy čtyř hrdinů? V městečku Doksy, které se nachází u Máchova jezera objevíte jeho muzeum, které pobaví malé i velké. Na památku se můžete vyfotit s figurínami hrdinů v životní velikosti.

Aquapark Máchovo jezero

Na druhé straně Máchova jezera se rozprostírá pláž u obce Staré Splavy na které objevíte obří aquapark, kde jsou náročné atrakce pro odvážné a zdatné, ale také jednoduché pro ty nejmenší. Objednejte si ubytování Máchovo jezero včas a užijte si mnoho legrace a nevšedních zážitků z aquaparku i okolí.

Hrady a zámky

Přímo v městečku Doksy se nachází zámek, který byl ovšem po dlouhou dobu veřejnosti nepřístupný. Nyní zámek prochází rekonstrukcí a jeho část je již veřejnosti přístupná. Určitě však za to stojí navštívit zámeckou zahradu.

V nedalekém okolí se nachází majestátní hrad Bezděz a hned naproti němu hrad Houska o kterém se říká, že je v něm brána do samotného pekla.

Další zámek s krásnou zámeckou zahradou se nachází v Zákupech. Zámek je pověstný tím, že ho chrání živý medvěd. Návštěvu zámku si užijí malé děti díky prohlídce starých hraček a strašidelného sklepení a také dospělí, kteří mohou absolvovat klasickou prohlídku zámku.

Kam ve špatném počasí?

Pokud vám na dovolené nějaký den zaprší, můžete navštívit nedaleký Liberec a v něm zábavné centrum, kde nejdete velký aquapark, lunapark, iqpark a iqlandii a mnoho dalšího. Menší aquapark také objevíte v České Lípě, která je okresním městem pro Doksy a Staré Splavy.