Kalorie pod kontrolou aneb zhubnout můžete i přes zimu

Podzim a zima je kritickým obdobím pro zdravý jídelníček a pro váhu mnoha osob. Udržet si váhu či dokonce zhubnout však můžete i přes zimu. Musíte však vědět, jak na to.

Kalorický přísun

Klíčovým je pro vaši váhu a tělesnou konstituci kalorický přísun. Pokud je váš kalorický přísun vyšší než kalorický výdej, budete přirozeně tloustnout. Tento fakt je potřeba pravidelně hlídat, a to především přes zimní období, kdy je pohybu zpravidla méně a zkonzumovaných potravin více. Kritické je především vánoční období. Zkuste si proto hlídat váš přísun kalorií a držet si tak váhu v normálu.

Kalorické tabulky

Skvělým pomocníkem pro vás budou kalorické tabulky online. S nimi získáte jasný přehled o tom, kolik má jaká potravina kalorií. Vy si tak snadno spočítáte, kolik za den kalorií zkonzumujete a získáte dostatečný přehled o vašem kalorickém příjmu. Lépe si také představíte, kolik potraviny obsahují kalorií. Možná váš překvapí, kolik obsahují některé průmyslově zpracované výrobky kalorií.

BMI

Zapomenout byste však neměli ani vypočítání BMI, abyste se dozvěděli, jaká by měla být vaše ideální váha. BMI, tedy Body Mass Index, vám prozradí, jak na tom s váhou jste. K výpočtu vám poslouží BMI kalkulačka online, do které zadáte jen váš věk, pohlaví, výšku a váhu a ihned získáte přehled o tom, jak na tom jste, zda trpíte podvýživou, je vaše váha normální či jste obézní.

Zdravá inspirace

Aby byl váš jídelníček zdravý, měl by být vyplněn především zdravými a vyváženými pokrmy. Že nevíte, jak na jejich přípravu? Inspirací vám budou zdravé recepty. Díky nim půjde hubnutí jedna radost a obohatíte váš dosavadní jídelníček o zajímavé, a především zdravé, pokrmy. Ideální pro osoby, které se do hubnutí a objevování zdravého životního stylu teprve pouští.