Jak vybrat AKU vrtačku? Poradíme vám

Výběr AKU vrtačky není tak obtížný, jak by se na první pohled mohlo zdát. A v tomto článku vás o tom přesvědčíme.

AKU vrtačky Bosh vám mohou ušetřit spoustu starostí. Abyste si ale zbytečně nepřidělali vrásky na tváři, připravili jsme si pro vás návod, jak vybrat kvalitní AKU vrtačku.

Důležitá je baterka

Základem pro výběr kvalitní AKU vrtačky Bosh je především hlídání základních parametrů. Jak určitě víte, AKU vrtačky jsou oproti klasickým vrtačkám nezávislé na elektrické síti. Proto je dobré hlídat si, jaký typ baterie vlastně nakupujete. U vrtaček se nejčastěji setkáte s Li-ion akumulátory. Ty se vyznačují vysokým výkonem a kapacitou. Navíc vás nebudou zbytečně zatěžovat, protože se mohou pochlubit nízkou hmotností a také absencí samovybíjecího efektu.

Ve výjimečných případech se můžete setkat i s NiCd a NiMh bateriemi. Ty se ale od roku 2017 nevyrábí. Jestliže na ně narazíte, pak buďto v bazarech, nebo doprodejích. Raději bychom vám ale poradili, abyste si pořídili AKU vrtačku s kvalitní Li-ion baterií. Určitě neprohloupíte.

Další vlastnosti

Kromě samotné baterie vám mohou AKU vrtačky Bosh nabídnout i dodatečné funkce. Užitečný je například příklep, díky němuž bez problémů provrtáte plast, dřevo nebo kov. Některé vrtačky nabízí i možnost regulace otáček. Nejčastěji narazíte na dvourychlostní vrtačky, díky nimž si můžete regulovat rychlost nejen při vrtání, ale také při šroubování a dalších činnostech.

Někdy se opravdu hodí i pracovní světlo. Při práci v tmavých koutech přijde opravdu vhod. Ale i bez něj si určitě vystačíte. To samé platí například o přiložené nabíječce. O něco důležitější je poté ergonomie. Dávejte si pozor na to, jak je vyvážená a jestli se vám dobře drží v ruce. Přece jen si ní budete pracovat poměrně často, pokud si ji tedy nekupujete jen pro výjimečné případy do domácnosti. Zvolit vrtačku se špatnou ergonomií by se tedy rozhodně nemuselo vyplatit.